راهنمای خدمات الکترونیک:

رهگیری مرسوله پستی
برخی مواقع انتظار برای رسیدن مرسوله پستی به مقصد یا دریافت آن بی از اندازه طول می کشد در این مواقع یکی از کارهایی که به ذهن خطور می کند مراجعه حضوری به دفاتر پستی برای رهگیری نامه یا بسته مورد نظر است، در حالی که بهترین راه، استفاده از خدمات مدرن و الکترونیک خواهد بود. این راهکارها شما را سریع و دقیق از سرنوشت محموله پستی تان با خبر می کنند و در تمام ساعات شبانه روز به شما پاسخگو هستند.
سیستم رهگیری مرسوله پستی
وقتی نامه یا بسته ای را به صورت «پیشتاز» پست می کنید یا فرد، نهاد یا شرکتی آن را برای شما ارسال می نماید، یک شماره بارنامه ۱۰ تا ۲۰ رقمی برای آن صادر می شود که برای مرسولات خارجی این کد ۱۳ رقمی است.
با داشتن کد یاد شده و مراجعه به سامانه مذکور می توانید مرسوله خود را پیگیری کنید.

فرم رهگیری مرسوله پستی
برای رهگیری کافی است کد دریافتی را در قسمت ایتم نامبر وارد نموده و پس از ورود شناسه امنیتی دکمه جستجو را کلیک کنید تا آخرین وضعیت مرسوله برای شما نمایش داده شود
آخرین وضعیت مرسوله
با کلیک روی «جزئیات بیشتر»، تمام مراحل طی شده برای ارسال محصول به نمایش در می آید
جزئیات بیشتر آخرین وضعیت مرسوله
*۱۹۳#
این کد فعلا برای سیم کارت های همراه اول فعال است. البته هنوز سامانه #۱۹۳* کامل نشده، ولی بخش پیگیری مرسوله بدرستی کار می کند
رای پیگیری مرسوله خود، کد #۱۹۳* را شماره گیری کنید. در منوی ظاهر شده عدد ۲ نمایانگر «رهگیری مرسولات پستی» و ۳ نشان دهنده «رهگیری مرسولات ناجا» است.

در منوی مرسولات پستی، عددهای ۱ و ۲ به ترتیب «مرسولات پیشتاز» و «مرسولات خارجی» را نشان می دهد.

در قسمت که رهگیری مرسولات ناجا را انتخاب نمایید، عدد ۱ برای «گواهینامه»، ۲ جهت «شناسنامه خودرو»، ۳ برای «کارت خودرو»، ۴ جهت «اسناد موتور سیکلت» و ۵ برای «نظام وظیفه» به کار می رود.

البته در صورت داشتن بارنامه مرسولات ناجا،می توانید از طریق رهگیری مرسولات پستی نیز این کار را انجام دهید..
.
.